כריתת קשת חוליה, קיבוע חוליות עמוד השדרה המותני והפתרון החלופי TOPS

מחלות בעמוד השדרה יכולות לגרום ללחץ על עצבי השדרה ושורשי העצבים ובעקבות כך לכאבים עזים בגב וברגליים. בין מחלות השדרה הנפוצות ביותר נמנית היצרות תעלת עמוד השדרה המותני. ייתכן שאל היצרות תעלת השדרה יתלוו דורבנים (דלקת מפרקים ניוונית של חוליות השדרה), לחץ על עצב השת (סכיאטיקה) ו/או פריצת דיסק (גלישת חוליה) המחמירים את המצב. ניתוח להרחבת תעלת השדרה המבוצע על-ידי מנתח אורתופדי או נוירוכירורג מקל על התסמינים של היצרות תעלת השדרה. לעתים קרובות המנתח מבצע הליך של כריתת קשת חוליה שבמהלכו מוסר חלק של קשת החוליה - מעטפת העצם שמכסה את החוליה ואת מפרקי החוליות- כדי לשחרר את הלחץ על העצב. באופן מסורתי ניתוח לקיבוע חוליות השדרה מבוצע לאחר הניתוח להרחבת תעלת השדרה כדי לייצב את מקטעי עמוד השדרה המותני שנותחו. אולם, קיבוע חוליות השדרה פוגע ביכולת התנועה הטבעית של החוליות ולכן עלול לגרום להתנוונות של החוליות הסמוכות. עכשיו לחלק גדול מהמטופלים עם תסמינים בינוניים עד חמורים של היצרות תעלת השדרה יש פתרון ניתוחי חדש שהוכח כבעל תוצאות רפואיות טובות יותר בהשוואה לניתוח לקיבוע חוליות השדרה.

שחזור היציבות ושימור יכולת התנועה לאחר ניתוח להרחבת תעלת השדרה

המערכת ™TOPS של Premia Spine מעניקה יציבות מבלי לפגוע ביכולת התנועה. המערכת TOPS היא שתל שדרה מתקדם שמשחזר את יכולת התנועה בכל הכיוונים - כיפוף, פישוט, כפיפה לצדדים וסיבוב על ציר השדרה. ההתקן TOPS מושתל בחלקו האחורי של עמוד השדרה כדי לייצב את החוליות שנותחו ולהחליף את קשתות החוליות ואת מפרקי החוליות שהוסרו, בחלקם או במלואם, במהלך הניתוח להרחבת תעלת השדרה או הטיפול להרחבת תעלת השדרה. יעילותה של המערכת ™TOPS נבדקה בניסויים קליניים שנערכו ברחבי העולם ובהם הוכח שהיא מקלה על הכאבים ומשחזרת את יכולת התנועה באופן מיידי ולאורך זמן, וכי היא מספקת תוצאות רפואיות טובות יותר בהשוואה לקיבוע חוליות השדרה. אם גם אתה סובל מתסמינים בינוניים עד חמורים של היצרות תעלת השדרה, התייעץ עם הרופא שלך על הפתרון TOPS כדי להבין אם הוא מתאים לטיפול במצבך.

אנו משרתים את חולון, ירושלים, באר שבע, אשדוד, חדרה ואיזור תל-אביב כולל מודיעין, מכבים-רעות, רמת-גן, נס-ציונה, נתניה וערים נוספות בסביבה.

אתה ראוי לפתרון טוב יותר מקיבוע חוליות השדרה

בקש מידע נוסף