היצרות של תעלת השדרה היא גורם נפוץ לכאבי גב ולתנועתיות מוגבלת

טיפול בכאבי גב תחתוןהיצרות תעלת השדרה היא המחלה הניוונית השכיחה ביותר של הגב והיא מתבטאת בהיצרות חריגה של תעלת השדרה. המחלה מופיעה בדרך כלל בגב התחתון, באזור הנקרא עמוד השדרה המותני, ומכאן קיבלה את שמההיצרות תעלת עמוד השדרה המותני. בעקבות ההיצרות עלול להיווצר לחץ על שורשי העצב. שורשי העצב מתפצלים מעמוד השדרה לרגליים והלחץ עליהם מתבטא בדרך כלל בכאבים, חולשה ובתחושת נימול בגב התחתון ובישבן שמקרינה גם אל אזור הירכיים והרגליים. אנשים הסובלים מהיצרות של תעלת השדרה בדרגה בינונית עד חמורה חיים עם מגבלות רבות המונעות מהם שגרת חיים תקינה ומגבילה את סוג הפעילויות שהם יכולים לבצע בעבודה, בחיק המשפחה ובשעות הפנאי. אל היצרות תעלת עמוד השדרה המותני מתלווים לעתים קרובות דורבנים, שהם מפרקי חוליות מודלקים ומוגדלים, ו/או גלישת חוליה שהיא מצב שבו החוליה זזה קדימה (כתוצאה מגלישה או תנועה חריגה).

טיפולים בהיצרות תעלת השדרה

הטיפולים בהיצרות תעלת השדרה כוללים פיזיותרפיה, טיפול תרופתי וזריקות וייתכן שהם יצליחו לשחרר את הלחץ המופעל על העצבים. כאשר הטיפולים האלה אינם יעילים, ייתכן שיומלץ על ניתוח להרחבת תעלת השדרה כדי להקל על התסמינים של היצרות תעלת השדרה שנגרמו כתוצאה מהלחץ על חוט השדרה ושורשי העצב. בין השיטות הנפוצות להרחבת תעלת השדרה נמנית כריתת קשת חוליה - תהליך שבמהלכו מוסרת קשת החוליה, הקשת הגרמית שמכסה את עמוד השדרה, כדי ליצור חלל גדול יותר עבור חוט השדרה ושורשי העצב. אולם, הסרת קשת החוליה עלולה לפגוע ביציבותו של עמוד השדרה. ניתוח לקיבוע חוליות השדרה הוא הפתרון המסורתי לייצוב עמוד השדרה לאחר ניתוח להרחבת תעלת השדרה . במהלך הניתוח חוליות סמוכות מקובעות אחת לשנייה באמצעות שתלי עצם והתקנים כגון מוטות, לוחיות ובורגי מתכת. בעוד שקיבוע חוליות השדרה יכול להקל על הכאבים, הוא פוגע ביכולת התנועה של מקטע החוליות שקובע וכך מקטין את גמישותו של עמוד השדרה. למעשה, קיבוע חוליות השדרה עלול לגרום להתנוונות במקטעי עמוד השדרה הסמוכים.

אנו משרתים את חולון, ירושלים, באר שבע, אשדוד, חדרה ואיזור תל-אביב כולל מודיעין, מכבים-רעות, רמת-גן, נס-ציונה, נתניה וערים נוספות בסביבה.

אתה ראוי לפתרון טוב יותר מקיבוע חוליות השדרה

בקש מידע נוסף