2

שלושה ימים לאחר הניתוח כבר עליתי וירדתי במדרגות מלאכותיות בבית החולים ללא עזרה. קמתי וצעדתי מקצה אחד של החדר אל קצהו השני. התקשיתי להאמין, אבל הייתה לי את יכולת התנועה הזאת. הכאב נעלם

עדויות של מטופלים

לחץ כאן כדי לקרוא עדויות של מטופלים במערכת TOPS »

המערכת ™TOPS – האם הטיפול החלופי ובעל התוצאות הטובות יותר בהשוואה לקיבוע חוליות השדרה מתאים לך?

המערכת ™TOPS היא שתל שדרה דינמי שמייצב את עמוד השדרה מבלי לאחות את חוליות השדרה שטופלו במהלך הניתוח להרחבת תעלת השדרה שבוצע כדי להקל על הכאבים שמקורם בהיצרות תעלת השדרה ו/או בגלישת חוליה ניוונית. היצרות תעלת השדרה היא מצב שבו חוט השדרה ושורשי העצב המתפצלים מחוט השדרה אל הרגליים נמצאים תחת לחץ כתוצאה מהיצרות תעלת השדרה. גלישת חוליה ניוונית היא מצב שבו חוליית שדרה אחת גולשת ביחס לאחרת ובעקבות כך ייתכנו כאבים בגב התחתון וברגליים. המערכת ™TOPS מיועדות לטיפול בהיצרות תעלת השדרה ובגלישת חוליה באזור שבין החוליות L3 ו-L5. ניתן להשתמש במערכת ™TOPS בשילוב עם מערכת הקיבוע ™Versalink של Premia Spine כדי לטפל במחלות באזורים שונים של עמוד השדרה. מערכת הקיבוע ™Versalink מיועדת לטיפול במטופלים הסובלים ממחלה בעמוד השדרה המותני באזור אחד או בשני אזורים סמוכים בין החוליות L1 ו-S1, כשהטיפול מחייב הרחבה וייצוב באמצעות קיבוע.

גמישות גדולה יותר בטיפול בהיצרות תעלת השדרה

הקלת הכאבים מושגת בדרך כלל כאשר המנתח מסיר את רכיבי העצם שלוחצים על העצבים. בסיום הרחבת תעלת השדרה, המנתח משתיל את המערכת ™TOPS כדי להחליף את מבני העצם שהוצאו, ומייצב את עמוד השדרה. הודות למערכת ™TOPS, הרופאים יכולים להסיר את כל חלקי העצם והרקמות שלוחצים על שורשי העצב ללא המגבלה המסורתית שחייבה אותם להשאיר כמות מספקת של עצם לצורך קיבוע החוליות. במקום לנעול לצמיתות שתי חוליות סמוכות, בעזרת השתל ™TOPS הרופאים מאפשרים לשתי החוליות להמשיך לנוע בחופשיות. המערכת ™TOPS מאפשרת יכולת תנועה מלאה בכל הכיוונים, תוך שהיא מגבילה סיבובים ופיתולים מופרזים. התוצאה היא שימור יכולת התנועה, יציבות עמוד השדרה, הרחבה מיטבית של תעלת השדרה והקלה בכאבים. בדרך כלל המטופלים חשים בהקלה בכאבים מיד לאחר הניתוח. רוב המטופלים חוזרים לעמוד על הרגליים וללכת ביום שלמחרת הניתוח וטוענים שבמשך שנים הם לא הרגישו כל כך טוב וללא כאבים. מכיוון שבשימוש במערכת ™TOPS לא מתבצע קיבוע של חוליות הגב התחתון, קיימות רק מגבלות מעטות לסוגי הפעילות שתוכל לבצע. זמן ההחלמה המלא משתנה בין מטופלים שונים. אולם, ברוב המקרים תוכל לצפות לשיפור מיידי באיכות החיים ולאחר מכן בהמשך שיפור הדרגתי עם התקדמות תכנית הפיזיותרפיה והשיקום שלך.

אתה ראוי לפתרון טוב יותר מקיבוע חוליות השדרה

בקש מידע נוסף